Покренули смо две иницијативе код Републичког геодетског завода (РГЗ)

Покренули смо 8. октобра 2013. године иницијативу за укидање накнада РГЗ за угрожене групе. Ову иницијативу Народног парламента је формално подржало 26 невладиних организација из Србије, као и Тим за социјално укључивање и смањење сиромаштва Владе Р. Србије.

Републичком геодетском заводу (РГЗ), директору Зорану Крејовићу упутили смо допис у коме смо предложили да РГЗ измени Уредбу о висини накнаде за коришћење података премера и катастра и пружања услуга РГЗ и укине накнаду коју плаћају корисници социјалне заштите како би од катастара добили документ који им је неопходан за остваривање права на социјалну помоћ! Законодавац је иначе законом ова лица ослободио обавезе плаћања републичке административне таксе у овом поступку.

Такође смо предложили да РГЗ укине праксу наплате накнаде за исправку грешке које су начинили сами службеници РГЗ, јер таква наплата није предвиђена законом.

На крају, предложили смо да директор РГЗ-а упути писану инструкцију свим службама за катастар непокретности у Србији, како службеници грађанима не би наплаћивали било какве накнаде у оба наведена случаја – јер републичке административне таксе законом нису предвиђене.

Објављено у:
Објављено дана: